X
تبلیغات
رایتل
یکشنبه 11 دی‌ماه سال 1390

داستان جالب “بشنو و باور نکن” | Dastane Khandedar 2012

داستان جالب “بشنو و باور نکن” | Dastane Khandedar 2012 

www.Nice-Sms.iR  

 

  

 

در زمان‌های‌ دور، مرد خسیسی زندگی می کرد. او تعدادی شیشه برای پنجره های خانه اش سفارش داده بود . شیشه بر ، شیشه ها را درون صندوقی گذاشت و به مرد گفت باربری را صداکن تا این صندوق را به خانه ات ببرد من هم عصر برای نصب شیشه ها می آیم .

از آنجا که مرد خسیس بود ، چند باربر را صدا کرد ولی سر قیمت با آنها به توافق نرسید. چشمش به مرد جوانی افتاد ، به او گفت اگر این صندوق را برایم به خانه ببری ، سه نصیحت به تو خواهم کرد که در زندگی بدردت خواهد خورد.

باربر جوان که تازه به شهر آمده بود ، سخنان مرد خسیس را قبول کرد. باربر صندوق را بر روی دوشش گذاشت و به طرف منزل مرد راه افتاد.

کمی که راه رفتند، باربر گفت : بهتر است در بین راه یکی یکی سخنانت را بگوئی.


مرد خسیس کمی فکر کرد. نزدیک ظهر بود و او خیلی گرسنه بود . به باربر گفت : اول آنکه سیری بهتر از گرسنگی است و اگر کسی به تو گفت گرسنگی بهتر از سیری است ، بشنو و باور مکن.

باربر از شنیدن این سخن ناراحت شد زیرا هر بچه ای این مطلب را می دانست . ولی فکر کرد شاید بقیه نصیحتها بهتر از این باشد.

همینطور به راه ادامه دادند تا اینکه بیشتر از نصف راه را سپری کردند . باربر پرسید: خوب نصیحت دومت چه است؟

مرد که چیزی به ذهنش نمی رسید پیش خود فکر کرد کاش چهارپایی داشتم و بدون دردسر بارم را به منزل می بردم . یکباره چیزی به ذهنش رسید و گفت : بله پسرم نصیحت دوم این است ، اگر گفتند پیاده رفتن از سواره رفتن بهتر است ، بشنو و باور مکن.

 

 

●.●●..●● بقیه ی داستان در ادامه ی مطلب ●.●●..●●

کسب در آمد از اینترنت ( کلیک کنید ) 

 

باربر خیلی ناراحت شد و فکر کرد ، نکند این مرد مرا سر کار گذاشته ولی باز هم چیزی نگفت.

دیگر نزدیک منزل رسیده بودند که باربر گفت: خوب نصیحت سومت را بگو، امیدوارم این یکی بهتر از بقیه باشد. مرد از اینکه بارهایش را مجانی به خانه رسانده بود خوشحال بود و به مرد گفت : اگر کسی گفت باربری بهتر از تو وجود دارد ، بشنو و باور مکن

مرد باربر خیلی عصبانی شد و فکر کرد باید این مرد را ادب کند بنابراین هنگامی که می خواست صندوق را روی زمین بگذارد آنرا ول کرد و صندوق با شدت به زمین خورد ، بعد رو کرد به مرد خسیس و گفت اگر کسی گفت که شیشه های این صندوق سالم است ، بشنو و باور مکن.

از آن‌ پس، وقتی‌ کسی‌ حرف بیهوده می زند تا دیگران را فریب دهد یا سرشان را گرم کند ، گفته‌ می‌شود که‌ بشنو و باور مکن. 

 

 

برچسب ها : 2 داستان جدید و جالب behtarin dastane ha dastane amozande dastane jadid dastane jaleb dastane kotah dastane pand amooz آخرین داستان های 90 بهترین داستان های دی ماه بهترین سایت داستان بهترین و جدیدترین داستان ها جدیدترین داستان های 90 جدیدترین داستان های دی ماه 90 داستان آموزنده جدید داستان بسیار زیبا داستان جالب داستان جالب "بشنو و باور نکن" داستان جدید داستان دی ماه 90 داستان شب قدر داستان های آموزنده جدید داستان های آموزنده دی ماه 90 داستان های آموزنده و جالب داستان های بسیار زیبا داستان های دی ماه 90 داستان های زیبای خواندنی داستان های کوتاه جدید داستان های کوتاه دی ماه 90 داستان کوتاه جالب داستان کوتاه جدید داستان کوتاه جدید دی ماه داستان کوتاه خواندنی داستان کوتاه دی ماه 90 داستان کوتاه و آموزنده جدید داستانک آموزنده داستانک آموزنده دی ماه 90 داستانک جالب داستانک جدید داستانک دی ماه 90 داستانک زیبا دی 90 دی ماه 90 راد اس ام اس سایت تخصصی داستان کوتاه سایت داستان سه داستان کوتاه جالب و خواندنی مجموعه داستان های بسیار زیبا وبلاگ داستان

نظرات (1)
واقععععععععا خیلی مرام دارید که میذارید از مطالبتونکپی برداری بشه حتی بدون ذکر منبع

سه‌شنبه 13 دی‌ماه سال 1390 ساعت 10:16 ق.ظ
امتیاز: 0 0
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
 X 
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد